Tutaj znajdziesz detale idealne do stylu klasycznego, zobacz ofertę sztukaterii:

Sztukateria - dobry detal

gzymsy styropianoweBardzo dobrym pomysłem na wnętrze z klimatem jest zastosowanie sztukaterii.
Obecnie jest wiele sklepów, które oferują styropianowe bądź gipsowe imitacje, co za tym idzie - dość niewielkim kosztem możemy uzyskać bardzo dobry efekt wizualny. Pamiętajmy jednak, że we wszystkim należy zachować umiar - przysufitowe proste listwy w białym kolorze będą pasować do wielu wnętrz, jednak ważna jest wysokość - na takie zdobienia można sobie pozwolić jeśli pokój jest przestrzenny i ma minimum 3m wysokości.

A jeśli chodzi o zdobienia na samym suficie - tutaj naprawdę trzeba wnętrza z określonym charakterem, czyli wiekowego i stylowego.

Użycie takich dodatków znacznie podniesie wrażenie wytworności mieszkania, jednak wystrzegajmy się kiczowatej "pałacowatości" (chyba, że to rzeczywiście pałac - wtedy sprawa wygląda inaczej).

Podział sztukaterii

Sztukaterie dzieli na zewnętrzne i wewnętrzne.
Bonie, gzymsy, wszelkie gipsowe zdobienia na elewacjach i fasadach, narożniki, itd - to rodzaje sztukaterii zewnętrznej.
Można się tutaj spierać o kwestie estetyczne, jednak np.
przy odnawianiu starych budynków to sa bardzo ważne detale architektoniczne. Do wnętrz stosujemy obecnie najczęściej sztukaterie styropianowe, takie jak rozety, listwy przysufitowe, zdobienia na ścianach, przy drzwiach i oknach.

Tak samo, jak przy sztukateriach zewnętrznych, trudno sobie wyobrazić no.

wnętrze pałacu bez tych elementów.

Pomysłowa wersja sztukaterii

gzymsy styropianowe Jeżeli stoi przed nami szansa na rozpoczęcie remontu, do którego przymierzam się już od jakiegoś czasu, to wiedzmy, że grunt to mieć przygotowany plan działania.

Jeżeli już dziś uznamy, że na coś się decydujemy ostatecznie, to w przyszłości ? za tydzień czy dwa - nie będziemy musieli przezywać rozterek.

Tak więc podczas remontu dobrze jest mieć gotowy pomysł.
Na pewno dobrym sposobem na ożywienie i poprawę wizerunku naszego domu będzie zamontowanie na jego elewacji sztukaterii, takiej niebanalnej, ciekawej, wzorzystej, innej niż wszystkie.
Czasami takie kroki uchodzą za ekscentryczne, jednak są one po prostu sposobem na pozbycie się nudy i wyrażenie swojego charakteru.

Dobrze jest o tym wiedzieć i zastanowić się nad tym, czy i w naszych wnętrzach, choć trochę sztukaterii by się nie przydało? .

Widok do druku:

gzymsy styropianowe